Program listopadu 2019

1) Konference ÚSD, ÚSTR a Akademie věd České republiky

6. - 8. 11. 2019

Hodnotící a historizující konference Ústavu pro soudobé dějiny, Akademie věd České republiky a Ústavu pro studium totalitních režimů, kterou ideově povede ředitel ÚSD Prof. PaedDr. Mgr. Miroslav Vaněk, Ph.D. také " bývalý studentský vůdce z roku 1989".   

2) ''Rock'' po listopadu 1989, 30 let poté

12. 11. 2019

12. listopadu 2019 bude odstartována výstava a šňůra koncertů s názvem Rock na hudební scéně 30 let po revoluci.

V Pop muzeu proběhne startovací koncert Pro všechny ,,neslušný'' lidi za účasti kapel jako např. Čistírna pokaždé jinak, Plexis, Našrot, The Agony, atd.

Akce bude zajímavá jak pro studenty současné i bývalé, ale i pro "hudební" veřejnost a fanoušky této hudební scény.

Součástí bude zajímavá výstava plakátů a artefaktů z porevolučního období.

3) Křest knihy "Sto studentských (r)Evolucí" po 30 letech

13. 11. 2019

V kultovních prostorách klubu Rock Café na Národní třídě v Praze proběhne slavnostní křest další části knihy "Sto studentských revolucí" dokumentující život valné části bývalých studentských aktivistů v průběhu listopadových událostí a jejich další osudy specifickou technikou "oral history".

Celkem bude kniha obsahovat 100 autentických rozhovorů s bývalými studenty. Kniha vyjde v listopadu 2019, autorem Miroslav Vaněk.

4) Slavnostní koncert České filharmonie

14. 11. 2019

Ve spolupráci s Českou filharmonií Společnost 89 připravuje v sále Rudolfina koncert vážné hudby, na němž zazní díla B. Martinů, D. Šostakoviče a L. van Beethovena.

Společnost 89 bude zvát mimo jiné zástupce mediálních a komerčních partnerů, jako poděkování za podporu projektu 30 let poté - 30 let SVOBODY. Po slavnostním koncertě proběhne v přilehlých prostorách recepce.

5) Konference s názvem: 30 let poté - 30 let SVOBODY

14. 11. - 15. 11. 2019

Společnost 89 připravuje ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla a Karlovou Univerzitou konferenci s názvem
"30 let poté - 30 let SVOBODY".

Účast na konferenci přislíbily významné mezinárodní i domácí osobnosti. Spektrum pozvaných hostů konference se nezúží jen na politiky a mediálně známé osobnosti. Osloveny jsou také osobnosti z řad akademické obce, hospodářské sféry, samosprávy, kultury i občanských aktivit z České republiky i ze zahraničí.

6) Happening pro širokou veřejnost na Václavském náměstí

16. - 17. 11. 2019

Po velkém úspěchu u veřejnosti z roku 1999 opět plánujeme uskutečnit happening "retro" aktivit, které ukazují zvláštnosti a absurdity "Socialistické reality" do roku 1989. Do realizace budou zapojeni dnešní studenti, jež si tímto způsobem připomenou a prožijí atmosféru, kterou neměli možnost zažít.

Součástí happeningu bude také zóna youtuberů, kteří osloví mladou generaci skrze svá jednotlivá vystoupení a spustí interaktivní hru jejíž vyvrcholení se odehraje v předvečer koncertu.

7) Vzpomínkové zastavení 17. listopadu 2019

17. 11. 2019

Položením kytice a zapálením symbolické svíčky u památníku na Národní třídě vyvrcholí důstojné připomenutí studentské demonstrace 17. listopadu 1989.

8) Koncert na Václavském náměstí

17. 11. 2019

Jednou z hlavních akcí projektu se stane společný podvečer pro všechny občany na Václavském náměstí, jehož vyvrcholením bude podvečerní koncert laděný v odlehčeném duchu jako nepřímá reminiscence na "Koncert pro všechny slušný lidi" z roku 1989.

9) Dokument o světových a evropských událostech před a po roce 1989 ve spolupráci s Českou televizí


Jedním z hlavních předpokladů úspěšné realizace projektu je aktivní podpora veřejnosti, která může být získána pouze pomocí široké prezentace projektu v médiích.

Projektem chceme oslovit cílové skupiny napříč věkovým, sociálním i ekonomickým spektrem.

Primárními komunikačními kanály budou mediální partneři projektu Česká televize, Český rozhlas, média vydavatelství Economia, Forbes, DVTV, Seznam, Aktualne.cz. Taktéž budou využita outdoorová média.

Samozřejmostí v rámci komunikace projektu a jejích partnerů bude akcent na sociální a on-line média, která v roce 1999 prakticky neexistovala a neměla takový vliv na komunikaci jako v současné době.